Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Paweł Sikorski nowym prezesem IGWP

Paweł Sikorski nowym prezesem IGWP
PU
20.12.2022, o godz. 15:06
czas czytania: około 2 minut
0

16 grudnia Rada Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie” podjęła uchwałę o odwołaniu prezesa Krzysztofa Dąbrowskiego. Jednocześnie, w drodze kolejnej uchwały, powołała nowego prezesa, którym został Paweł Sikorki. Obejmie on funkcję 1 stycznia 2023 r.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Paweł Sikorski jest adwokatem, absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2014 roku posiada tytuł zawodowy adwokata, jest wpisany na listę adwokatów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy. Od 2008 roku mec. Paweł Sikorski jest stałym współpracownikiem Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”. Na przestrzeni trzynastu lat pracy, jako ekspert IGWP, brał udział w pracach legislacyjnych inicjowanych przez IGWP, uczestniczył i był umocowany do samodzielnego reprezentowania izby m.in. w posiedzeniach komisji sejmowych i senackich, w spotkaniach roboczych z parlamentarzystami, przedstawicielami ministerstw, w spotkaniach z przedstawicielami instytucji rządowych i samorządowych, w tym Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwa Środowiska, Związku Miast Polskich. Jest również członkiem Rady Krajowej Izby Gospodarczej, reprezentując IGWP.  Współtworzył i opiniował akty prawne oraz dokumenty przesyłane do konsultacji przez European Federation of National Associations of Water Services (EurEau). W ramach obsługi prawnej izby doradzał również członkom izby – przedsiębiorstwom wodociągowo-kanalizacyjnym. Był współautorem wielu opinii prawnych oraz autorem publikacji w branżowych czasopismach. Mec. Paweł Sikorski był od 2008 roku współorganizatorem wszystkich najważniejszych wydarzeń organizowanych przez IGWP: konferencji, kongresów, spotkań branżowych i wyjazdów technicznych. Aktywnie uczestniczył w organizacji Targów WOD-KAN, pełniąc również funkcję koordynatora organizacji Targów WOD-KAN.

Względy osobiste

Dotychczasowy prezes, Krzysztof Dąbrowski, został wybrany 24 marca 2021 r. Wcześniej był prezesem Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni w Grudziądzu oraz prezesem zarządu Stowarzyszenia Wodociągi Kujaw i Pomorza. Wcześniej. Okazuje się, że to sam Krzysztof Dąbrowski wystąpił z wnioskiem o skrócenie kadencji.

– Czas mojej pracy w izbie to okres wielu dynamicznych zdarzeń, nie tylko w naszej branży, ale w całej otaczającej nas rzeczywistości. Pandemia, wojna w Ukrainie, niepokojące zjawiska w gospodarce zarówno globalnej, jak i krajowej, inflacja i trudności w zatwierdzaniu naszych branżowych taryf przez regulatora na poziomie kompensującym koszty funkcjonowania przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych to realia, w których przyszło nam funkcjonować. Złożyłem ten wniosek ze względów osobistych. Bardzo dziękuję wszystkim za ten być może krótki, ale intensywny czas doskonałej współpracy – mówi Krzysztof Dąbrowski, były już prezes IGWP.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024