Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Pełnomocnik zatrzymanego Włodzimierza Karpińskiego: mój klient jest zdziwiony stawianym zarzutami

Pełnomocnik zatrzymanego Włodzimierza Karpińskiego: mój klient jest zdziwiony stawianym zarzutami
MŁ/PAP
27.02.2023, o godz. 13:35
czas czytania: około 2 minut
0

- Mój klient na tym etapie wyraża zdziwienie stawianymi zarzutami - powiedział PAP Michał Królikowski, pełnomocnik zatrzymanego przez CBA sekretarza miasta, byłego ministra w rządzie PO, Włodzimierza Karpińskiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W poniedziałek CBA zatrzymało sekretarza m.st. Warszawy, byłego ministra skarbu w rządzie PO, Włodzimierza Karpińskiego. W ramach tego samego śledztwa wcześniej zatrzymano b. wiceministra Rafała Baniaka. Dotyczy ono załatwiania kontraktów ze stołecznym MPO.

Pełnomocnik zatrzymanego przekazał, że jego klient zgadza się na podawanie nazwiska oraz publikowanie wizerunku.

Obniżył koszty utylizacji odpadów?

“Na tym etapie mój klient wyraża zdziwienie stawianymi zarzutami i zaprzecza udziałowi w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z organizacją przetargu na utylizację śmieci w m.st. Warszawa” – powiedział pełnomocnik Karpińskiego. “Jest to dla niego o tyle niezrozumiałe, że w momencie, w którym objął nadzór nad gospodarką śmieciami w Warszawie, koszt utylizacji jednej tony wynosił ponad 1,5 tys. zł. Obecnie wynosi nieco ponad 500 zł” – zaznaczył.

Dodał, że w związku z tym wobec tak dużej efektywności w rozbiciu pewnego porozumienia, które windowało ceny w Warszawie, stawianie zarzutu, że nastąpiło to w wyniku popełnienia przez niego przestępstwa, nie jest dla nas zrozumiałe. “Będziemy przyglądać się treści zarzutów stawianych przez prokuratora oraz dowodom, które będą pokazywać, bo na razie dysponujemy głównie przekazami medialnymi co do treści zarzutów, i wtedy będziemy mogli bardziej precyzyjnie się do tego odnieść” – podkreślił.

Do zatrzymania doszło w miejscy zamieszkania

Królikowski przekazał, że Włodzimierza Karpińskiego zatrzymano w miejscu zamieszkania. “Z informacji, które mam, czynności realizowane były w sposób uprzejmy” – przekazał.

Sekretarz m.st. Warszawy, były minister skarbu w rządzie PO, został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA na polecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Katowicach w śledztwie dotyczącym m.in. korupcji i powoływania się na wpływy.

Prokuratura Krajowa podała, że Włodzimierz K. zostanie doprowadzony do prokuratury, usłyszy zarzuty i zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego. “Decyzje w zakresie środków zapobiegawczych prokurator podejmie po zakończeniu czynności z podejrzanym” – dodała.

Szef klubu radnych PiS komentuje

Zatrzymanie skomentował szef warszawskiego klubu radnych PiS Dariusz Figura. “To jest dowód, że coś bardzo złego dzieje się w urzędzie miasta stołecznego i niezbędne są wyjaśnienia ze strony prezydenta Warszawy” – powiedział PAP szef klubu radnych PiS.

“Tego w historii Warszawy jeszcze nie było, żeby został zatrzymany urzędujący sekretarz miasta. To jest dowód, że coś bardzo złego dzieje się w urzędzie miasta stołecznego i niezbędne są wyjaśnienia ze strony prezydenta Warszawy” – zaznaczył Figura.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024