Dzisiaj i jutro w wybranych sklepach sieci Biedronka, odbędzie się zbiórka opakowań szklanych wymienianych na sadzonkę rośliny doniczkowej. W ubiegłym roku w podobnej akcji wzięło udział ok. 15 tys. osób, które zebrały ponad 25 ton szkła.

Klienci sieci Biedronka będą mogli wziąć udział w II edycji akcji ekologicznej – "Pielęgnujemy EKOzwyczaje", zorganizowanej przez Biedronkę i Carlsberg Polska.

Każdy, kto ma w domu opakowania szklane, takie jak butelki czy słoiki, będzie mógł je przynieść do sklepów Biedronka objętych akcją. Ta społeczna akcja odbędzie się w wybranych sklepach, znajdujących się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu oraz Lublinie, w godzinach od 10 do 16.

Podczas edukacyjnej akcji "Pielęgnujemy EKOzwyczaje" na parkingach sklepów, w specjalnie oznakowanych namiotach będą wydawane wrzosy. W zamian za dostarczenie pięciu opakowań szklanych, klient otrzyma sadzonkę wrzosu. Jeden klient będzie mógł otrzymać maksymalnie trzy roślinki doniczkowe.

Patronat merytoryczny nad akcją objęła organizacja odzysku Rekopol, która zapewni recykling zgromadzonego szkła oraz Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj