Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Pierwsza łąka kwietna w Mielcu wysiana

Pierwsza łąka kwietna w Mielcu wysiana
jw
29.03.2022, o godz. 9:44
czas czytania: około 2 minut
0

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny w Mielcu przyniósł założenie pierwszej w centrum miasta łąki kwietnej powstałej na publicznym zieleńcu przy skrzyżowaniu ulic Jagiellończyka i Kusocińskiego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Z tej okazji zorganizowano warsztaty na temat zakładania łąk kwietnych i ich znaczenia i funkcji w miejskim ekosystemie w których oprócz m.in. pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami oraz Referatu Zieleni udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, radne Rady Miejskiej Mirosława Jakubowska i Magdalena Weryńska-Zarzecka (jako inicjatorki pomysłu założenia łąki kwietnej na tym terenie), przewodnicząca  Rady Osiedla Kusocińskiego Natalia Kacała, a także Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Paweł Pazdan.

Warsztaty organizowane przez Gminę Miejską Mielec poprowadził Karol Podyma, właściciel firmy Łąki Kwietne, wybrany wykonawca posiadający bogate doświadczenie w realizacji  tego typu przedsięwzięć w Polsce.

Teren przygotowany znacznie wcześniej

Założona została łąka o powierzchni ponad około 300 m2 wraz z przyległymi trawnikami. Grunt pod wysiew został przygotowany jesienią ubiegłego roku. W obsianiu terenu dwoma mieszankami nasion  różnych rodzajów czynny udział wzięli uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem pracowników firmy Łąki Kwietne.

Założenie niewielkiej enklawy łąkowej w centrum naszego miasta to pilotażowy program, który może być początkiem nowej jakości zieleni w przestrzeni miejskiej i jedną z pierwszych inwestycji w błękitno-zieloną infrastrukturę  dla ochrony wody i klimatu.

Inwestycje w błękitno-zieloną infrastrukturę

Warsztaty terenowe dotyczące wysiewu łąki kwietnej to jeden z etapów realizacji małej inwestycji,  zgodnie z porozumieniem  zawartym pomiędzy Gminą Miejską Mielec, a IRMIR dla przedsięwzięcie pn.: „ZAŁOŻENIE ŁĄKI KWIETNEJ I TRAWNIKÓW W RAMACH REALIZACJI MAŁEJ INWESTYCJI w błękitno-zieloną infrastrukturę w „Programie kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach”, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr. 5.5 „Edukacja ekologiczna”.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024