1 / 2

Kieleckie Wodociągi dołączyły do grona przedsiębiorstw, które serwują uczniom wodę wodociągową. Płynie ona z pierwszego poidełka, uruchomionego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowinach.

Kieleckie przedsiębiorstwo wodociągowe zapowiada, że wkrótce więcej poidełek pojawi się w kolejnych szkołach na terenie działania spółki. – Montowanie takich poidełek jest szczególnie na czasie teraz, kiedy w szkołach nie można sprzedawać napojów słodzonych i gazowanych. Uczniowie mają do dyspozycji darmową wodę, najlepszy i najzdrowszy napój – powiedział po uroczystym odsłonięciu poidełka Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Satysfakcji nie krył wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz. – Nawet nie musimy Wodociągów przekonywać do takiego pomysłu, rozumiemy się bez problemu. Chodzi przecież o zdrowie i wygodę dzieci. A woda z Kieleckich Wodociągów jest naprawdę dobra, zdrowa i smaczna – powiedział.

Poidełko stanęło w holu przy głównym wejściu do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowinach. Jeszcze w tym roku drugie poidełko zostanie zamontowane w Szkole Podstawowej w Nowinach i kilku kieleckich placówkach. Wodociągi Kieleckie na własny koszt kupują i montują urządzenia, szkoły płacą tylko za wypitą wodę.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj