W Ostrowie Wlkp. trwa akcja „Masz psa – a czy masz kulturę?”. Do tej pory strażnicy miejscy rozdali około 10 tys. torebek na psie odchody.

Celem kampanii jest uświadomienie mieszkańcom miasta, że obowiązek sprzątania po swoim pupilu leży po stronie właściciela psa. – Szczególnie dużo psich kupek można spotkać w parkach, w Śródmieściu, na Placu 23 Stycznia. Straż Miejska za to wykroczenie może ukarać mandatem w wysokości do 500 złotych. Jednak zamiast karać, straż woli uczyć i uświadamiać ostrowianom, że obowiązkiem każdego kto wychodzi z psem na spacer jest m. in. usuwanie pozostawionych przez zwierzę zanieczyszczeń – mówi komendant Straży Miejskiej Grzegorz Szyszka.

Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolski w sumie ma do rozdania ponad 20 tys. torebek z tekturowymi łopatkami do sprzątania. Zestawy można pobrać w siedzibie Straży Miejskiej, Urzędzie Miejskim oraz w placówkach Holdikomu.

– Zainteresowanie akcją ze strony właścicieli psów jest duże. Mieszkańcy Ostrowa chętnie zgłaszają się po zestawy do wyznaczonych punktów ich dystrybucji. Papierowe zestawy wręczane są także przez strażników miejskich wszystkim osobom, które spacerują po mieście z psami – wyjaśnia Monika Palczewska, rzecznik Straży Miejskiej.

Na terenie całego miasta rozwieszone są plakaty informujące o akcji. – Plakaty zostały przekazane m.in. Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, MZGM, Radom Osiedli i innym administracjom osiedlowym celem wywieszenia ich na tablicy ogłoszeń. Działając w ten sposób chcemy, aby jak najwięcej mieszkańców naszego miasta zapoznało się z obowiązkami jakie ciążą na właścicielach psów – mówi Radosław Torzyński, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

 

Czytaj więcej

Skomentuj