W listopadzie ubiegłego roku ruszyła na terenie miasta Kampania Ekologiczna, której celem było upowszechnienie wśród mieszkańców Jaworzna idei selektywnej zbiórki odpadów. Zwieńczeniem kampanii będzie Piknik Ekologiczny, który zaplanowano podczas zbliżających się Dni Jaworzna.

W ramach akcji odbyły się seminaria dla radnych, zarządców nieruchomości i nauczycieli oraz konkursy skierowane do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
 
20 czerwca, przed Halą Widowiskowo-Sportową w centrum miasta, mieszkańcy będą mogli wymienić śmieci na ozdobne krzewy. Za 20 sztuk odpadów, takich jak plastikowe butelki, opakowania szklane, aluminiowe puszki oraz baterie, będzie można otrzymać jedną z tysiąca pięciuset sadzonek krzewów iglastych, liściastych i bylin.

– W ramach Pikniku przygotowano także wiele dodatkowych atrakcji. Odbędą się miedzy innymi konkursy z nagrodami dla dzieci oraz wspólne układanie herbu miasta z odpadów zebranych od mieszkańców. Impreza będzie trwała od godziny 10:00 do 17:00 lub do rozdania ostatniej sadzonki – wyjaśnia Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Wcześniej, 4 czerwca, odbędzie się także rozdanie nagród za udział w konkursie na Eko-Inspektora, którego celem było zwrócenie uwagi na konieczność segregacji śmieci i ulepszenie systemu selektywnej zbiórki odpadów w naszym mieście.

– Mam jednak nadzieję, że wraz z finałem kampanii mieszkańcy nie zaprzestaną segregowania odpadów, a wręcz odwrotnie – stanie się to ich nawykiem. Pamiętajmy o haśle przewodnim akcji: „By Jaworzno Nam błyszczało segregujmy śmieci śmiało” – podkreśla prezydent Silbert.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj