W sobotę 12 września na Starym Rynku w Poznaniu odbył się Piknik Recyklingowy inaugurujący szereg wydarzeń przygotowanych w ramach V Poznańskich Dni Recyklingu.

Na uczestników czekały atrakcje: konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, koncerty na scenie, pokazy sprzętu komunalnego, a na stoiskach znaleźć można było materiały edukacyjne dotyczące ekologii.

Podczas pikniku prowadzona była zbiórka elektroodpadów prowadzona wspólnie przez ZZO Poznań oraz REMONDIS Sanitech Poznań. Za każdy przyniesiony elektroodpad poznaniacy dostawali prezenty: gadżety, torby i krzewy ozdobne.

Poznańskie Dni Recyklingu to największe edukacyjne i społeczne wydarzenie promujące recykling i racjonalne gospodarowanie odpadami w Poznaniu i aglomeracji poznańskiej. W tym roku, inaczej niż to miało miejsce w latach poprzednich, wydarzenia edukacyjne, społeczne, a także kulturalne będą realizowane przez kilka tygodni. Inauguruje je sobotni Piknik Recyklingowy, natomiast kolejne punkty programu to m.in.:

  • 25 września – wycieczki autobusowe dla uczniów poznańskich szkół na obiekty i instalacje gospodarki odpadami: składowisko opadów w Suchym Lesie (ZZO Poznań), sortownię odpadów i centrum edukacji ekologicznej w firmie REMONDIS Sanitech Poznań, do Huty Szkła Antoninek oraz zakładów EKO-ZEC.
  • 15 października – V Regionalne Forum Gospodarki Odpadami
  • 16 października – V Poznańskie Seminarium Edukacji Ekologicznej w Urzędzie Miasta Poznania – konferencja dla dyrektorów szkół, nauczycieli i przedstawicieli innych placówek edukacyjnych i wychowawczych.

źródło: poznan.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj