W Mistrzostwach Polski Firm Komunalnych i Energetycznych w piłce nożnej rozgrywanych w Szczyrku w dniach 14-15 czerwca 2008 r. udział wzięło 28 drużyn podzielonych na siedem grup.

Po zaciętej rywalizacji najlepszymi drużynami w tym roku okazały się:
 
1. MPEC Białystok
2. PUK Gryfino
3. KOSD Tarnów
 
Mistrzostwa Polski Firm Komunalnych i Energetycznych w piłce nożnej zostały rozegrane po raz trzeci. Poziom  organizacji rozgrywek świadczy o wielkim zaangażowaniu nie tylko organizatorów ale przede wszystkim samych zawodników, którzy na sztucznej murawie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku często prezentowali grę, której pozazdrościć może polska ekstraklasa. Zgranie drużyn i indywidualne akcje to wynik długich przygotowań zawodników, którzy przyjechali na turniej nie tylko z myślą o dobrej zabawie, ale przede wszystkim o zwycięstwie.

Jak się okazało na turnieju, piłka nożna to gra dla wszystkich, niezależnie od wieku. Przykładem może być najstarszy zawodnik na turnieju, Pan Ryszard z drużyny ZEC Pabianice, który skończył w tym roku 65 lat i nadal aktywnie wspiera swoją drużynę. To m.in. dzięki jego zasługom w tym roku drużyna weszła do ćwierćfinałów, a w roku 2007 zajęła 3. miejsce.

Organizatorem turnieju jest firma Almar-Sport. Patronat medialny nad imprezą objął serwis internetowy www.komunalny.pl oraz czasopismo „Przegląd Komunalny”.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj