Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

PKN Orlen chce przekształcić zakład w Trzebini w biorafinerię

PKN Orlen chce przekształcić zakład w Trzebini w biorafinerię
PAP
19.12.2020, o godz. 10:10
czas czytania: około 1 minuty
0

Rafineria w Trzebini jest zbyt mała żeby przetrwać w obecnej formie, będzie przekształcana w biorafinerię - oświadczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Rafineria należy do spółki Orlen Południe, części grupy kapitałowej Orlenu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Koncern prowadzi duże inwestycje w celu przedłużenia żywotności rafinerii i poprawy jej efektywności. Obajtek zapowiedział, że spółka zwiększy produkcję biodiesla i biododatków do paliw. Budowa instalacji do produkcji glikolu propylenowego idzie zgodnie z planami i jest zaawansowana w 70 proc. Obajtek podkreślił też, że w 2021 r. oddana zostanie do użytku linia produkcyjna wodoru. 70 proc. jej produkcji będzie przeznaczone do wytwarzania glikolu, natomiast 30 proc. może trafić do napędu pojazdów transportu publicznego.

Obajtek stwierdził też, że druga z rafinerii Orlen Południe – w Jedliczach – będzie miejscem dużej inwestycji i będzie produkować bioetanol, co zapewni jej przyszłość. Przypominał też, że jednym z założeń nowej strategii koncernu do 2030 r. jest spadek emisyjności działalności, co będzie się wiązało z koniecznością dużych inwestycji. Firma jest przygotowana do wchłonięcia środków na transformację energetyczną i chce w niej aktywnie uczestniczyć.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024