Bratki, pelargonie, begonie, aksamitki i szałwia – Zarząd Oczyszczania Miasta urządził w Warszawie nowy skwer na Powiślu.

Ukwiecony został Plac Zofii Wóycickiej – animatorki popularnego wśród mieszkańców stolicy konkursu "Warszawa w kwiatach". Na 358 m2 Placu znajdującego się przed szpitalem na Solcu u zbiegu ulicy Dobrej, Solec, Czerwonego Krzyża i Jaracza stworzona została kwietna kompozycja. Jeszcze przez kilka dni rosły będą tam najbardziej wiosenne kwiaty – bratki, które ułożone zostały w wielobarwne łezki rozdzielone pasem trawnika, a wokół ozdobione jasnym żwirem.

Po zmianie odsadzenia na letnie nowy wzór powstanie z fioletowej szałwii, która od strony ulicy otoczona zostanie pasem z czerwonych pelargonii, a wokół rozchodzić będą się paski z żółtej aksamitki, białych mrozów i czerwonej begonii.

W zależności od stanu kwiatów możliwa jest także trzecia zmiana, kiedy to na jesień Plac ozdobiłyby chryzantemy. W planach jest, by wiosną przyszłego roku wyrosły na skwerze tulipany, których cebule sadzone są w grunt późną jesienią.

Zofia Wóycicka (1900-1999) była założycielką i wieloletnią prezes Oddziału Powiśle Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, animatorką reaktywacji po wojnie – zainicjowanego przez Prezydenta Stefana Starzyńskiego – Konkursu "Warszawa w Kwiatach". Ożywiała życie kulturalne na Powiślu, organizowała m.in. Powiślańskie Wieczory na Zamku Ostrogskich.

źródło: zom.waw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj