1 / 4

Coraz więcej poznaniaków korzysta z plaż nad Wartą. Niestety, po takich wizytach czystość plaż pozostawia wiele do życzenia. Dlatego, by zainicjować dobrą praktykę sprzątania po sobie, już w ten weekend 11 lipca w Poznaniu wolontariusze posprzątają najchętniej odwiedzane miejsca nad Wartą.

Akcja organizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Barefoot Projekt Czysta Plaża 2015″. – Ściągamy buty i bosą stopą wyruszamy sprzątać plaże. Każdy może do akcji dołączyć. – przekonują organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Czysta Polska.

W Poznaniu projekt popierają również organizatorzy inicjatywny społecznej „Mamy rzekę”. To spójna tematycznie akcja, której celem jest odrestaurowanie terenów Warty oraz promocja nadrzecznych inicjatyw.

Na wszystkich, którzy przyłożą stopę do sprzątania, dając dobry przykład innym, oprócz worków na śmieci i rękawic będą czekać atrakcyjne konkursy i animacje. Wolontariusze, którzy aktywnie włączą się w porządki, otrzymają pamiątkową koszulkę Barefoot Projekt Czysta Plaża. Po zakończeniu sprzątania będzie można zrobić sobie zdjęcie ze swoimi znaleziskami.

Nie zabraknie również gier, konkursów i zabaw, takich jak mega Twister dla grupy 15 osób, boule na plaży, hula-hop czy kolorowe tatuaże. Wszystko po to, żeby połączyć edukację ekologiczną z przyjemnym relaksem.

Nie tylko Poznań

Inauguracyjne sprzątnie odbyło się już w Warszawie. Na plaży przy Moście Poniatowskiego wolontariusze zebrali aż 74,5 kg odpadów. Kolejne spotkania Barefoot Projekt Czysta Plaża odbędą się nad morzem, m.in. na plaży w Sopocie, Dębkach i Gdyni.

Barefoot Beach Rescue Project to inicjatywa o zasięgu międzynarodowym, której celem jest zaangażowanie lokalnych społeczności i zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia plaż – wciąż mamy jeszcze sporo do zrobienia. – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. – Warto, byśmy pamiętali o dbaniu o środowisko każdego dnia i pozostawiali po sobie tak czyste plaże, by można było po nich spacerować bosą stopą.

Najlepszym sposobem na uzyskanie informacji o poznańskim wydarzeniu jest odwiedzenie specjalnej strony w serwisie Facebook.

Aby dołączyć do akcji wystarczy przyjść do odpowiedniego namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska bądź zarejestrować się w witrynie czystapolska.org.pl.

Barefoot Projekt Czysta Plaza_plakat

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj