1 / 4

Coraz więcej poznaniaków korzysta z plaż nad Wartą. Niestety, po takich wizytach czystość plaż pozostawia wiele do życzenia. Dlatego, by zainicjować dobrą praktykę sprzątania po sobie, już w ten weekend 11 lipca w Poznaniu wolontariusze posprzątają najchętniej odwiedzane miejsca nad Wartą.

Akcja organizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Barefoot Projekt Czysta Plaża 2015″. – Ściągamy buty i bosą stopą wyruszamy sprzątać plaże. Każdy może do akcji dołączyć. – przekonują organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Czysta Polska.

W Poznaniu projekt popierają również organizatorzy inicjatywny społecznej „Mamy rzekę”. To spójna tematycznie akcja, której celem jest odrestaurowanie terenów Warty oraz promocja nadrzecznych inicjatyw.

CCJ 300 x 250

Na wszystkich, którzy przyłożą stopę do sprzątania, dając dobry przykład innym, oprócz worków na śmieci i rękawic będą czekać atrakcyjne konkursy i animacje. Wolontariusze, którzy aktywnie włączą się w porządki, otrzymają pamiątkową koszulkę Barefoot Projekt Czysta Plaża. Po zakończeniu sprzątania będzie można zrobić sobie zdjęcie ze swoimi znaleziskami.

Nie zabraknie również gier, konkursów i zabaw, takich jak mega Twister dla grupy 15 osób, boule na plaży, hula-hop czy kolorowe tatuaże. Wszystko po to, żeby połączyć edukację ekologiczną z przyjemnym relaksem.

Nie tylko Poznań

Inauguracyjne sprzątnie odbyło się już w Warszawie. Na plaży przy Moście Poniatowskiego wolontariusze zebrali aż 74,5 kg odpadów. Kolejne spotkania Barefoot Projekt Czysta Plaża odbędą się nad morzem, m.in. na plaży w Sopocie, Dębkach i Gdyni.

Barefoot Beach Rescue Project to inicjatywa o zasięgu międzynarodowym, której celem jest zaangażowanie lokalnych społeczności i zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia plaż – wciąż mamy jeszcze sporo do zrobienia. – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. – Warto, byśmy pamiętali o dbaniu o środowisko każdego dnia i pozostawiali po sobie tak czyste plaże, by można było po nich spacerować bosą stopą.

Najlepszym sposobem na uzyskanie informacji o poznańskim wydarzeniu jest odwiedzenie specjalnej strony w serwisie Facebook.

Aby dołączyć do akcji wystarczy przyjść do odpowiedniego namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska bądź zarejestrować się w witrynie czystapolska.org.pl.

Barefoot Projekt Czysta Plaza_plakat

Kolędownik 2018 696px
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj