W poniedziałek przez ponad dwie godziny strażacy walczyli z pożarem śmieciarki na ul. Słomińskiego w Warszawie. Pojazd został kompletnie zniszczony, na szczęście nikt nie ucierpiał.

Należący do spółki Bestja pojazd zapalił się nagle. Na miejscu zjawiły się dwie jednostki gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej.  Strażacy musieli przy pomocy specjalistycznego sprzętu rozciąć zbiornik z odpadami, by móc ugasić palące wewnątrz odpady. – Spłonęło ok. 8 m szec. śmieci, pożar przeniósł się także na stojące obok pojazdu dwa samochody osobowe – poinformował nas starszy aspirant Grzegorz Trzeciak z Komendy Miejskiej PSP. Akcja trwała ponad dwie godziny, na szczęście kierowcy śmieciarki ani nikomu z przechodniów nic się nie stało.

Pożar kompletnie zniszczył ciężarowego mercedesa: – Śmieciarka nadaje się praktycznie tylko na złom – mówi Jarosław Liwski z zajmuj spółki Bestja. Jak nam powiedział, przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. – Mogła to być awaria techniczna pojazdu, ale równie dobrze powodem były tlące się śmieci, które zostały załadowane do śmieciarki – mówi.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj