Do 26 listopada 2010 r. dzieci z płońskich przedszkoli i szkół podstawowych selektywnie segregowały odpady w ramach akcji „…z natury segreguję!”. Efekty ich pracy poznamy 3 grudnia br. podczas finału w SP nr 3 im. S. Wyspiańskiego w Płońsku.

Od 15 listopada na terenie Płońska trwa akcja edukacyjna – „… z natury segreguję!”. Przez dwa tygodnie dzieci z płońskich placówek edukacyjnych zbierały odpady opakowaniowe do specjalnie przygotowanych pojemników, biorąc udział w konkursie selektywnej zbiórki. Pojemniki udostępniło i obsługuje PGK w Płońsku wspólnie z Zakładem Oczyszczania Miasta. Pracownicy operatora komunalnego oceniają jakościowo i ilościowo zebrane przez dzieci odpady. Na tej podstawie zostanie wyłoniona zwycięska placówka. Ponadto podczas akcji zaplanowano lekcje i warsztaty o tematyce związanej z ochroną środowiska, konkursy towarzyszące (plastyczny, techniczny, fotograficzny) oraz inne atrakcje dla najmłodszych (m.in. wycieczki, wystawy, quizy).

Płońską edycję akcji „…z natury segreguję!” honorowym patronatem objął Burmistrz Płońska – Andrzej Pietrasik. Głównym partnerem oraz inicjatorem akcji jest firma Kraft Foods Polska SA – fabryka LU Polska w Płońsku. Pracownicy aktywnie włączyli się do akcji, inicjując działania proekologiczne na terenie Płońska. Dla zainteresowanych zorganizowano szkolenie nt. gospodarki odpadami, selektywnej zbiórki odpadów oraz przepisów prawa.

Rezultaty pracy młodych płońszczan poznamy 3 grudnia br. o godz. 11:00, w Szkole Podstawowej nr 3 im. S. Wyspiańskiego przy ul. Płockiej 60 w Płońsku. Podczas finału zostaną ogłoszone wyniki konkursu selektywnej zbiórki odpadów i konkursów towarzyszących. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody ufundowane przez organizatorów i partnerów akcji: firmę Kraft Foods Polska, PSR oraz Urząd Miejski w Płońsku. W trakcie imprezy zostaną zaprezentowane prace o tematyce ekologicznej (m.in. techniczne, fotograficzne, plastyczne) wykonane przez uczestników akcji. Na publiczność czekają także dodatkowe atrakcje w postaci konkursów i zabaw oraz występy artystycze przedstawicieli poszczególnych szkół i przedszkoli.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj