Już 8 maja redakcja „Energii i Recyklingu” zaprasza na branżową Konferencję „OZE – Nowe Perspektywy”, która odbędzie się w Poznaniu podczas Targów greenPOWER 2019 w pawilonie nr 5 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Potrwa ona od godziny 10.30 do 15.30.

Będzie to pierwsza taka konferencja organizowana przez miesięcznik „Energia i Recykling”, która stać ma się próbą odpowiedzi na aktualne pytania dotyczące najbliższych perspektyw dla odnawialnych źródeł energii w Polsce. Będzie także okazją do skomentowania przez zgromadzonych ekspertów deklaracji rządowych zapowiadających „nowe otwarcie dla OZE w Polsce”, które zapisano m.in. w projekcie Polityki Energetycznej Polski 2040.

Na spotkanie zaprosiliśmy grupę profesjonalistów zajmujących się odnawialnymi źródłami energii na różnych poziomach. Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego, przybliży unijne perspektywy dla polskiego rynku OZE, a Łukasz Dranikowski z WFOŚiGW w Poznaniu omówi aktualne zasady ich finansowania oraz projekty dotacyjne. O wpływie biogazu na ograniczenie niskiej emisji mówić będzie Andrzej Bobrowski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Perspektywy dla biogazu w Polsce przybliżą także Tymoteusz Mądry z Kancelarii SMM Legal, Sylwia Koch-Kopyszko z Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego oraz Michał Tarka z Kancelarii BTK Legal.

W kolejnym panelu Barbara Adamska z ADM Poland opowie o korzyściach dla uczestników krajowego systemu elektroenergetycznego, wynikających z funkcjonowania magazynów energii w...