Wybicie: Być może jesteśmy bliżej rozwiązania problemów niż kiedykolwiek wcześniej. Projekt „ustawy odorowej” został właśnie przygotowany przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

 

Mniej kontrowersji – więcej działania? Czy tak zmieniać się ma resort środowiska pod kierownictwem ministra Kowalczyka? Świadczą o tym nie tylko deklaracje nowego szefa, które padają w rozmowie z „Przeglądem Komunalnym”, ale również niektóre konkretne działania.

Wiodącym tematem tego numeru jest problematyka regulacji prawnych dotyczących uciążliwości zapachowych. Od lat różne środowiska zgłaszają potrzebę, a w zasadzie konieczność przyjęcia ujednoliconego rozwiązania prawnego w zakresie odorów na poziomie Unii Europejskiej oraz na gruncie krajowym. Być może jesteśmy bliżej rozwiązania tych problemów niż kiedykolwiek wcześniej. Projekt „ustawy odorowej” został właśnie przygotowany przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Jego szczegóły poznają jako jedni z pierwszych uczestnicy konferencji „Skuteczne zarządzanie odorami w gospodarce komunalnej”, która na początku marca odbędzie się w Iławie.

Czy darmowa komunikacja publiczna to rozwiązanie efektywne, czy tylko efektowne i popularne, szczególnie w roku wyborczym? Zdania w tej sprawie są podzielone. Z pewnością rezygnacja z biletowania przejazdów w mniejszych miejscowościach miewa swoje uzasadnienie (także ekonomiczne). Okazuje się jednak, że również w dużych miastach przymierzają się do takich rozwiązań.

Efektywność pracy staje się coraz bardziej istotna w każdej firmie. W przypadku niektórych stanowisk jej mierzalność nie jest...