„Meble z palet do domu i ogrodu”

M. Vignane, A. Lecoanet

Wydawnictwo Arkady

Kanapa, leżak, stolik, barek i skrzynka na kwiaty – to tylko niektóre pomysły, które możemy samodzielnie zrealizować dzięki kreatywnemu wykorzystaniu drewnianych palet. Budulec ten odznacza się naturalnym wyglądem, jest ekologiczny, tani i łatwo dostępny. Pakiet niebanalnych projektów mebli z palet

można znaleźć w publikacji Maud Vignane i Albana Lecoaneta. Jak dowodzą autorzy, wykonanie ciekawego mebla nie wymaga wiele czasu ani dużych zdolności manualnych. W książce krok po kroku wyjaśniono, w jaki sposób stworzyć coś z niczego. Wszystkie instrukcje zawierają informacje odnośnie stopnia trudności, a także potrzebnych do realizacji projektu materiałów i narzędzi. Wykorzystanie palet do budowy mebli należy uznać za działanie ekologiczne. Po pierwsze, produkcja nie wymaga obróbki przemysłowej, po drugie, odkupujemy użyty już raz materiał, ale odnowiony, a po trzecie, jeśli meble nam się znudzą, to bez problemu przeprojektujemy je na nowe.

 

„Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew. Rośliny kwitnące”

Wydawnictwo Vesper

Elegancko wydana książka do kolorowania zawiera barwne ilustracje roślin kwitnących, zaczerpnięte z archiwum „Curtis’s Botanical Magazine” – najstarszego i najbardziej szanowanego czasopisma botanicznego, wydawanego przez Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew w Wielkiej Brytanii. W książce znajdują się 44 unikalne akwarele wraz z czarno-białymi litografiami, dzięki którym pasjonaci będą mogli wykazać się swoimi zdolnościami malarskimi. Te wiernie oddające naturę obrazki pozwalają dostrzec bogactwo szczegółów, barw i odcieni roślin w ich naturalnym środowisku. Jak podkreśla wydawca – obrazy mają zainspirować użytkownika do wiernego odtwarzania rzeczywistego wyglądu i odkrywania różnorodności form botanicznych.

Książka do kolorowania to doskonały pretekst nie tylko do lepszego poznania świata flory. Jak podkreślają psycholodzy, dzięki niej można się też zrelaksować, gdyż kolorowanie wycisza, poprawia koncentrację i zwiększa kreatywność.

 

nowe zdjęcie
nowe zdjęcie
nowe zdjęcie
nowe zdjęcie