Każdy kierowca wie jakim problemem jest wyładowany akumulator, który jest elementem w samochodzie zużywającym się szybciej niż inne części instalacji elektrycznej. Jego prawidłowe funkcjonowanie wymaga regularnej kontroli i uzupełniania elektrolitu, ponieważ zły stan akumulatora wpływa nie tylko na trudności w uruchomieniu silnika, ale daje się we znaki całemu układowi elektronicznemu w pojeździe.

Akumulatory niesprawne (o zmniejszonej pojemności, napięciu na zaciskach i maksymalnej wartości pobieranego prądu) nie nadają się do naprawy lub regeneracji. Stosowane do tej pory sposoby elektrochemicznego odsiarczania nie przynosiły zadawalających efektów technicznych i ekonomicznych. Tak więc najbardziej satysfakcjonującym użytkownika samochodu rozwiązaniem jest wyrzucenie zużytego akumulatora i zastąpienie go nowym.
Z punktu widzenia kierowcy sprawa jest banalnie prosta. Trudniej natomiast rozwiązać problemy z utylizacją niesprawnych akumulatorów. Ze względu na zawartość kwasu siarkowego i związków ołowiu oraz ich toksyczne właściwości składowanie na ogólnych wysypiskach śmieci nie jest możliwe.
Recykling wydaje się być jedynym możliwym wyjściem z sytuacji. Można go rozpatrywać nie tylko pod względem korzyści ekologicznych, ale przemawiają za nim również argumenty ekonomiczne, ze względu na wysoką...