Gaz ziemny pomaga chronić środowisko i klimat świata

Świat, w którym żyjemy zmienia się bardzo szybko. Ogromnemu postępowi gospodarczemu, technologicznemu i cywilizacyjnemu towarzyszy jednak szereg niekorzystnych zjawisk, z których coraz lepiej zdajemy sobie sprawę. Postępująca degradacja środowiska, zanieczyszczenie wód, gleby i atmosfery, zmiany klimatu, ubożenie szaty roślinnej, zanik pewnych gatunków fauny wywołują coraz większy niepokój o los obecnych i przyszłych pokoleń oraz skłaniają do większej ostrożności w gospodarowaniu zasobami przyrody, jak i do mobilizacji sił w celu ich ochrony.



W myśl ustawy – Prawo energetyczne należy użytkować energię w sposób racjonalny i oszczędny, spełniając jednocześnie rosnące wymagania dotyczące środowiska naturalnego. Spośród trzech powszechnie używanych paliw pierwotnych, tj. węgla, oleju opałowego i gazu ziemnego, gaz jest źródłem energii relatywnie najbardziej przyjaznym ekologicznie.
Przy prawidłowo prowadzonej eksploatacji sieci, właściwej konserwacji urządzeń i sprawnej wentylacji, gaz ziemny jest paliwem w pełni bezpiecznym i wygodnym do stosowania.
Korzyści ze stosowania gazu ziemnego wynikają przede wszystkim z:
- prostej obsługi urządzeń gazowych,
- mo...