Jak wynika z najnowszych badań Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, ponad 90% użytkowników pojazdów elektrycznych w naszym kraju chciałoby mieć możliwość ładowania samochodu w miejscu zamieszkania. Potencjał tego rynku szacuje się na 80-100 tys. punktów w 2025 r., jednak osiągnięcie takiej liczby uzależnione jest od wdrożenia rozwiązań prawnych, które ułatwiłyby instalację punktów w budynkach wielorodzinnych, co dzisiaj jest praktycznie niewykonalne.

Jak wynika z badań PSPA, ponad 90% użytkowników pojazdów elektrycznych w Polsce chciałoby mieć możliwość ładowania samochodu w miejscu zamieszkania. Podobne preferencje mają kierowcy pojazdów konwencjonalnych, którzy dopuszczają w przyszłości korzystanie z elektrycznego środka transportu. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych szacuje potencjał naszego rynku prywatnej infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych na 80-100 tys. punktów. Niezbędne jest jednak wypracowanie i wdrożenie rozwiązań prawnych, które ułatwiłyby instalację punktów w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

? Mieszkańcy budynków jednorodzinnych bez większego problemu ładują samochody w swoich domach, jednak tylko 2% kierowców EV, którzy mieszkają w budynkach wielorodzinnych, ma taki komfort. Kierowcy pojazdów konwencjonalnych nawet nie wiedzą, że istnieje taka możliwość ? mówi Maciej Mazur, dyrektor zarządzający PSPA.

Korzystne nocne ładowanie

Zdaniem ...