Projekt „Budowanie potencjału instytucjonalnego JST na rzecz poprawy jakości usług publicznych” umożliwił stworzenie systemu edukacji dla osób dorosłych. Okazał się on sprawną i skuteczną metodą dzielenia się doświadczeniami oraz tworzenia procesu wzajemnego uczenia się i przyniósł korzyści samorządowcom zarówno z Polski, jak i z Norwegii.
W trakcie spotkania podsumowującego w Warszawie w dniach 21-22 marca br., w którym wzięło udział 200 samorządowców z Polski, a także z Norwegii, nie zabrakło wzajemnych podziękowań za korzyści, jakie wszystkim jego uczestnikom przyniósł ten projekt, realizowany w latach 2007-2011 wspólnie przez Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych. Tomasz Potkański, kierownik projektu, zastępca dyrektora Biura ZMP, stwierdził, że był to doskonały przykład wielopoziomowego zarządzania. – Projekt pozwolił organizacjom samorządowym w Polsce realizować ich misje, a współpraca polsko-norweska, oparta na zaufaniu, stanowiła jego największy kapitał społeczny – powiedział T. Potkański.
Motywacja i inspiracja
Udział w projekcie był bardzo wartościowy, bo motywował i inspirował – podkreślali podczas spotkania przedstawiciele miast, powiatów i gmin wiejskich. Zwracali oni szczególną uwagę na k...