Po sukcesie ubiegłorocznej, pierwszej edycji Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu, organizatorzy rozwinęli formułę wydarzenia. Tym razem akcja cieszyła się szczególnie dużym zainteresowaniem młodzieży. Celem przedsięwzięcia jest edukacja i zmiana świadomości wrocławian oraz podniesienie poziomu zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE).

W ramach przedsięwzięcia 9 października br. w happeningu zorganizowanym na płycie wrocławskiego Rynku prawie 130 uczniów przebranych za elektroodpady protestowało i domagało się ?drugiego życia i oddania do recyklingu? urządzeń. Tego dnia rozpoczął się również konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, który został zrealizowany w formie gry miejskiej i trwał do 30 października br. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć sześć ukrytych w różnych punktach miasta plansz z zadaniami, rozwiązać je i przesłać do jury. Taka forma miniekopodchodów pozwoliła nie tylko na poszerzenie wiedzy związanej z postępowaniem z ZSEE, ale sprawdziła znajomość miasta, pracę z mapą, a także rozwinęła umiejętności interpersonalne ? dzieci miały przeprowadzić sondę i wywiad wśród mieszkańców Wrocławia. W podchodach wzięły udział aż 62 zespoły z 43 szkół. Najlepsze w nagrodę otrzymały nowy sprzęt elektroniczny.

W akcji nie mogło zabraknąć zbiórki zużytego sprzętu. Z tego względu, w sześciu wrocławskich centrach handlowych (CH Arena, CH Astra, CH Borek, CH Magnolia Park, CH Korona, Centrum Outlet Factory), 23 paździer...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?