Schemat technologiczny instalacji do termicznego unieszkodliwiania odpadów przedstawiono w poprzedniej części artykuł. Unieszkodliwianie odpadów jest procesem nieustannym, przebiegającym w jednym ciągu urządzeń proponowanej instalacji typu „K”.
Wyposażona jest ona w niezbędną aparaturę kontrolno-pomiarową do odczytów miejscowych i zdalnego przekazywania sygnałów do nastawni.Główny zespół instalacji do termicznego unieszkodliwiania odpadów zwierzęcych, osadów ściekowych, odpadów komunalnych, biomasy i paliw konwencjonalnych to obrotowa komora suszenia i odgazowania, komora fluidalna do spalania gazów pirolitycznych i karbonizatu pozostałego po odgazowaniu, komora dopalająca, kocioł odzysknicowy, układ oczyszczania i odprowadzenia spalin oraz agregat prądotwórczy.
Zasilanie i dozowanie odpadów
Odpad podawany jest do leja zasypowego zespołu zewnętrznych podajników zasilających pośredni bunkier załadowczy, znajdujący się w pomieszczeniu budynku kotłowni. Odpad z zasobnika pośredniego podawany jest podajnikiem o regulowanej wydajności bezpośrednio do kosza zasypowego komory obrotowej lub wcześniej może być mieszany z biomasą bądź paliwami konwencjonalnymi albo sorbentami. W celu uniknięcia pylenia i rozprzestrzeniania się przykrych zapachów instalacja zasilania komory obrotowej jest szczelna i znajdu...