EQUIPO w gospodarce odpadami
To także zespół doświadczonych ludzi, którzy w profesjonalny sposób doradzają i stanowią silne eksperckie wsparcie dla Klientów.
Mechaniczne przetwarzanie odpadów
Nasze maszyny i urządzenia doskonale sprawdzają się na każdym etapie mechanicznego przetwarzania odpadów. W zakresie wyposażenia sortowni odpadów maszyny firm Vecoplan i BOA są idealnymi elementami ciągu technologicznego, posiadającymi wiele zalet:
• otwieracze worków to: łatwość demontażu bębna, rozrywanie worków, a nie materiału w nich zawartego, duża moc noży, front maszyny otwierany hydraulicznie co ułatwia proces konserwacji i serwis,
• rozdrabniacze to: napęd typu HiTorc zamontowany bezpośrednio na rotorze (m.in. brak strat momencie jego pracy), zawory kartridżowe (lepszy przepływ oleju hydraulicznego – mniejsze nagrzewanie się oleju – obniżony koszt zużycia energii), komora zgniotu (zwiększone pojemność i zasięg tłoka – prasowana jest większa ilość materiału), układ hydrauliczny i sterowanie kanałem zgniotu (osiąganie dużej wagi bel).
Ponadto oferujemy: podajniki, sita kaskadowe, separatory powietrza, separatory metali, perforatory, linie do produkcji paliwa alternatywnego RDF, suszarnie bębnowe do RDF, osadów ściekowych itp.
Biologiczne przetwarzanie odpadów
Technologia tlenowego, biologicznego przetwarzania odpadów z użyciem membran firmy Gore to najbardziej efektywny, a zarazem ekonomiczny sposób zagospodarowania organicznych strumieni odpadów: biodegradowalnych wytworzonych z odpadów komunalnych – zmieszanych; odpadów kuchennych, odpadów zielonych i osadów ściekowych. W związku z tym, iż system składa się z membrany GORE® Cover, kanałów napowietrzających, które są jednocześnie kanałami odprowadzającymi odcieki procesowe, wentylatorów, sond pomiaru temperatury i sterowania, koszty eksploatacyjne instalacji okazują się niewielkie – koszt wytworzenia 1 tony ustabilizowanego odpadu to ok. 15 – 20 zł. Membrana chroni przykryty materiał przed wpływem warunków atmosferycznych i zapobiega procesowi rozkładu beztlenowego. Membrany zapewniają taką samą ochronę przed warunkami atmosferycznymi jak zamknięte hale, przewyższają je jednak pod względem technologicznym – dzięki budowie membranowej zachodzi naturalny proces stabilizacji, bez potrzeby zraszania złoża i budowy biofiltrów. Faza intensywnej stabilizacji oraz faza dojrzewania trwają łącznie ok. 10 tygodni i w całości przebiegają pod membranami. W obu fazach otrzymywany jest parametr AT4 na wymaganym przepisami poziomie, co udowadniają liczne badania w instalacji w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Radiowo w Warszawie. Technologia ta, jako jedno z nielicznych rozwiązań dostępnych na rynku gospodarowania odpadami, posiada dokumenty potwierdzające badania emisji do atmosfery. GORE® Cover gwarantuje minimalizację emisji odorów do 97%.
System oferuje zakładom zagospodarowania odpadów to, czego potrzebują:
• efektywny proces,
• ekonomiczną technologię, zarówno pod względem inwestycyjnym, jak i eksploatacyjnym,
• likwidację uciążliwych zapachów podczas procesu biologicznego przetwarzania odpadów.
Te same membrany GORE® Cover są również wykorzystywane w procesach biosuszenia odpadów. Proces trwa od 14 do 21 dni i ma na celu obniżenie masy materiału poprzez zmniejszenie wilgotności nawet do 17-20%.
Referencje
Instalacje referencyjne z wykorzystaniem maszyn, urządzeń czy też technologii wszystkich naszych dostawców są z powodzeniem eksploatowane również na ternie Polski. Belownice zostały dostarczone i zamontowane w kilku zakładach zagospodarowania odpadów, a największa z nich – o wydajności 35 T/h i nacisku 100 t – pracuje w przedsiębiorstwie BYŚ – Wojciech Byśkiniewicz.Rozdrabniacze wstępne i końcowe firmy Vecoplan są elementami linii technologicznej do produkcji paliwa alternatywnego, wykorzystywanej w zakładach USKOM. W USKOM Mława funkcjonuje największy rozdrabniacz do wytwarzania RDF o wydajności 15 t/h. Suszarnia bębnowa firmy Vandenbroek do suszenia paliwa alternatywnego, o wydajności 35 Mg/h, jest zainstalowana w cementowni firmy Cemex w Chełmie. Dzięki suszarni wilgotność materiału osiąga poziom 12% (wilgotność wsadu to 35%). Proces odparowania wody przebiega w specjalnym bębnie obrotowym typu MPS, dzięki któremu suszenie zostaje znacznie przyspieszone, a to z kolei pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności i sprawności całej instalacji. Biologiczne przetwarzanie odpadów organicznych (biostabilizacja) z użyciem membran firmy GORE jest od lipca ubiegłego roku prowadzone w zakładzie MPO w Warszawie. Instalacja ta spełnia wszystkie wymagania ustawodawstwa polskiego. Technologia GORE® Cover do biologicznego suszenia odpadów jest natomiast wykorzystywana w trzech zakładach firmy USKOM. Na całym świecie funkcjonuje blisko 250 instalacji z membranami GORE® Cover. Firma działa na rynku ponad 15 lat. Od wszystkich zakładów otrzymaliśmy referencje, które chętnie Państwu zaprezentujemy.
Agnieszka Spodzieja
Waste Department Director