Szeroko pojęty recykling jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi stanęła ludzkość w XXI wieku. Polskie problemy z nim związane były tematem obrad październikowego Forum Recyklingu.

Wydarzenie, którego organizatorem była firma Abrys, odbyło się w Poznaniu w dniach 14-15 października. Wcześniejsze Fora Recyklingu organizowaliśmy co roku podczas Targów POLECO. Tegoroczna edycja była pierwszą o charakterze samodzielnego wydarzenia i okazała się sporym sukcesem.

W trakcie Forum Recyklingu o perspektywach i kierunkach rozwoju branży rozmawiali przedsiębiorcy i właściciele firm, dyrektorzy, menedżerowie, konsultanci, eksperci oraz pracownicy administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Relacja z Forum i kolejnych jego odsłon (paneli) stanowi temat wydania niniejszego numeru „Przeglądu Komunalnego”. 

„Punkt zero recyklingu w Polsce”

Jeszcze szerszym podsumowaniem wydarzenia będzie raport „Punkt zero recyklingu w Polsce”, który opublikowany zostanie jako dodatek do grudniowego wydania miesięcznika „Energia i Recykling”. W raporcie chcielibyśmy nakreślić pełen obraz w branży recyklingu dzisiaj, czyli w roku 2024. Do tez i opisu rzeczywistości zawartego w raporcie zamierzamy się odnosić w kolejnych latach, na przykład podczas kolejnej, czyli przyszłorocznej odsłony Forum Recyklingu. Będzie to okazja do teg...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?