Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania, Wydział Zarządzania oraz Studenckie Koło Naukowe ?Eurointegracja? Politechniki Rzeszowskiej (PRZ), 28 kwietnia br. zorganizowały konferencję ?Bezpieczeństwo energetyczne na wspólnym rynku energii UE?, w której uczestniczyło ponad 800 osób, w tym blisko 300 internautów. Konferencja składała się z dwóch sesji plenarnych oraz pięciu paneli tematycznych, w których wzięło udział prawie 50 prelegentów z 20 ośrodków naukowych z Polski.

Podczas konferencji starano się wypracować odpowiedzi na pytania, w jaki sposób wspierać konkurencyjność polskiej gospodarki na wspólnym rynku energii, jakie powinny być filary wspólnego rynku, a także jaki wybrać model integracji rynku energii UE.

W sesji plenarnej ?Wspólny rynek energii UE a konkurencyjność polskiej gospodarki?, moderowanej przez dr. Mariusza Ruszela (PRZ), głos zabrał m.in. Marcin Korolec, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, który podkreślił, że dzisiaj decydujemy o tym, w jaki sposób będzie wyglądał rynek energii za pięć, dziesięć czy też piętnaście lat. Zdaniem ministra, projekt Unii Energetycznej zapoczątkuje proces polityczny, który przyczyni się do zwiększenie integracji sieci gazowych i elektroenergetycznych w UE. Jednocześnie, wraz z rozwojem odnawialnych źródeł energii w oparciu o aktualne technologie, potrzebne będzie źródło stabilizacji rynku energii UE. Szansą na rozwój sektora energetycznego jest Fundusz...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?