Konieczne jest zindywidualizowane podejście do potrzeb klienta
Mam wrażenie, że Bank jeszcze niedawno zainteresowany pozyskaniem jak największej liczby klientów indywidualnych i bieżącą ich obsługą powraca do tradycji kredytowania proekologicznych projektów. Skąd ta zmiana?
Bank Ochrony Środowiska nigdy nie rezygnował z kredytowania projektów proekologicznych. Ta działalność wpisana jest w misję i statut Banku. W żadnym przypadku nie pozostaje ona w sprzeczności z pozyskiwaniem klientów indywidualnych. Nie można przecież zapominać o tym, że aby rozwijać działalność kredytową, należy pozyskiwać coraz większą liczbę depozytów. Środki klientów lokowane w Banku są przeznaczane na kredyty, także te dotyczące inwestycji proekologicznych.
W czym przejawia się kreowane przez Bank nowe podejście do indywidualnych potrzeb w projektach proekologicznych?
Projekty proekologiczne mają bardzo różny charakter. Mogą to być inwestycje realizowane przez podmioty segmentu finansów publicznych, dotyczące zadań samorządowych i wynikające z obowiązujących regulacji prawnych, jak np. oczyszczalnie ścieków, systemy kanalizacji, kotłownie miejskie, systemy ciepłownicze. W tym przypadku ocena możliwości udzielenia kredytu bazuje na kompleksowej ocenie działalności danego podmiotu.
Są inwestycje podejmowane przez osoby fizyczne, które dotyczą np. kolektorów słonecznych, pomp ciepła, termomodernizacji b...