Aplikacja przyszłości broni dostępu do firmy

Aplikacja Abloy CLIQ Connect to nowatorskie rozwiązanie, które pozwala na szybkie nadanie lub usunięcie uprawnień na kluczu użytkownika. System wprowadzony przez firmę ASSA ABLOY jest jednym z pierwszych tego typu na rynku zabezpieczeń. Niezbędny do tej pory mobilny programator zastąpiono smartfonem z aplikacją CLIQ Connect, która przesyłając aktualizacje bezpośrednio na klucz, umożliwia natychmiastowe otwarcie zabezpieczonych przejść. Nowa koncepcja  firmy ASSA ABLOY obejmuje także możliwość podwójnej autoryzacji wejścia i wprowadzania bardziej restrykcyjnych czasowych ograniczeń ważności klucza. Połączenie technologii ABLOY PROTEC2 CLIQ z nową aplikacją CLIQ Connect stwarza kompleksowe rozwiązanie mechatroniczne, sprawdzające się zarówno w małych, jak i dużych systemach. System otrzymał wiele branżowych wyróżnień, w tym m.in.: Złoty Medal MTP 2016 oraz zdobył I miejsce w konkursie ?Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2016?. Więcej informacji na stronie: www.assaabloy.com.pl.

Nowe urządzenie czyszczące od firmy Kärcher

Jeden z modeli wysokociśnieniowych urządzeń na gorącą wodę HDS Trailer firmy Kärcher został nagrodzony Złotym Medalem  tegorocznych Targów Pol-Eco-System. Urządzenia tego typu, montowane na przyczepie, znakomicie sprawdzają się podczas stosowania w budownictwie, przemyśle i do użytku komunalnego, w tym w branży wod-kan. Przyczepy zapewniają ciśnienie od 50 do 500 b i przepływ wody z prędkością do 1700 l/h. Duże zbiorniki na wodę (500 l) i olej napędowy (100 l) pozwalają na swobodne zasilanie urządzenia podczas czyszczenia nawet przez 30 min. Maszyna ma wbudowane mechanizmy zabezpieczające przed mrozem, co czyni ją idealną do zastosowania również zimą. 

Niezamarzający płyn jest po każdym użyciu automatycznie kierowany z powrotem do zbiornika, co pozwala na jego ponowne wykorzystanie i zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy. HDS Trailer został wyposażony w tryb eco!efficiency, w którym temperatura wody utrzymywana jest na poziomie 60°C. Więcej na stronie: www.kaercher.com/pl.

Czy twoje łańcuchy spełniają wymagania unijne?

Podnoszenie pomp z przepompowni nie będzie problematyczne, jeżeli do tych czynności wykorzystamy profesjonalne łańcuchy przeznaczone do techniki podnoszenia ładunków. Austriacki producent łańcuchów technicznych ? firma pewag ? od kilku lat wprowadza na rynek profesjonalne zawiesia łańcuchowe pewag winner INOX oraz rozwiązania dla branży wod-kan ? zawiesia łańcuchowe pewag winner PCWI z ogniwami szerokimi co 1 m.

W Polsce nadal powszechnie użytkowane są łańcuchy wg DIN 763 oraz DIN 766. Niestety, użytkownicy często nie są świadomi tego, że łańcuchów tych nie wolno wykorzystywać w technice podnoszenia. Polska jest członkiem UE od 2004 r. i na jej terenie obowiązują normy unijne, których należy przestrzegać. W dwa lata po wstąpieniu Polski do UE wprowadzono dyrektywę maszynową 2006/42/EC. Zawiesia łańcuchowe ? również te wykorzystywane do zawieszania pomp zanurzeniowych ? muszą spełniać wymagania tej dyrektywy. Więcej informacji na stronie: www.pewag.pl.

Ozon = bezpieczna i zdrowa woda

Żyjemy w czasach, w których wiele uwagi poświęca się jakości wody, ekologicznym sposobom jej oczyszczania oraz możliwości picia wody bezpośrednio z kranu. Dlatego firma Wofil Ozone Technology organizuje w dniach 24-25 listopada 2016 r. w Krynicy-Zdroju konferencję poświęconą aspektom technologii ozonowania wody w sieci wodociągowej z maksymalnym ograniczeniem stosowania chloru. Podczas spotkania zostaną przedstawione urządzenia do dezynfekcji sieci wodociągowej ozonem. Zaplanowano też warsztaty szkoleniowe z zakresu technologicznego i technicznego wykorzystania oraz eksploatacji maszyn i urządzeń stosowanych do ozonowania wody. Poruszone zostaną też prawne aspekty wdrażania i wprowadzania technologii ozonowania.

Jest to już druga edycja konferencji ?Ozon w Polsce?, organizowanej przez firmę Wofil. Tegoroczne spotkanie, odbędzie się pod honorowym patronatem IGWP oraz dr. Dariusza Reśko, burmistrza Krynicy-Zdroju. Więcej informacji na stronie: www.wofil.pl.

Opracowanie: Martyna Matuszczak