Zarządzanie wodami opadowymi stanowi jedno z największych wyzwań stojących przed współczesnymi miastami. Coraz częściej dochodzi do gwałtownych zjawisk pogodowych, takich jak ulewne deszcze. O tym, jak radzić sobie z tym zjawiskiem rozmawiano w Gniewie podczas 13. Konferencji Wody Opadowe ? aspekty prawne, ekonomiczne i techniczne. 

Jak zagospodarowanie wód opadowych wygląda w praktyce? Jakie polskie miasta dają dobry przykład działań, a czego możemy uczyć się od innych krajów? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy spotkania na Zamku w Gniewie ? przedstawiciele przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, administracji publicznej, firm związanych z gospodarką wodno-ściekową oraz architekci i deweloperzy.
W Polsce i na świecie
O tym, jak wyglądają rozwiązania w kwestii wód opadowych w Europie mówiła podczas pierwszego dnia konferencji dr Klara Ramm z federacji EauEau, zrzeszającej 29 krajów naszego kontynentu, a o korzyściach z gospodarowania deszczówką w kontekście społecznym i środowiskowym ? dr Ksymena Rosiek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Zenon Świgoń, ekspert Ministerstwa Środowiska przedstawił problemy związane z wymogami Komisji Europejskiej w kontekście KPOŚ i aktualnego stanu prawnego w Polsce (więcej na str. 39-41). Czym charakteryzuje się podejście do wód opadowych w Holandii, przedstawiła Edyta Wiśniewska z Netherland Water Partnership. Prawnicy Jędrzej Bujny z SMM Legal o...