Partycypacja społeczna w rewitalizacji Wałbrzycha
Partycypacja społeczna w rewitalizacji Wałbrzycha
W proces rewitalizacji wpisana jest partycypacja społeczna jako fundament działań na każdym etapie tego procesu. Jest niezbędnym elementem działań rewitalizacyjnych ? od etapu projektowania i przygotowania tych działań, przez ich wdrażanie i aktualizację, aż po ocenę przeprowadzonego procesu.
Prace nad przygotowaniem i wdrażaniem programu, a także nad jego aktualizacją w Gminie Wałbrzych oparte są na współpracy ze wszystkimi grupami interesariuszy, w tym szczególnie ze społecznością obszarów rewitalizacji, innymi ich użytkownikami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi.
W prace nad Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Wałbrzycha na lata 2016-2025 zaangażowani byli przedstawiciele różnych grup społecznych, w tym lokalne organizacje pozarządowe, liderzy wałbrzyskich instytucji, przedsiębiorcy, eksperci oraz mieszkańcy wybranych obszarów zdegradowanych.
Pierwsze spotkania o charakterze otwartej dyskusji mieszkańców, ekspertów i urzędników na temat przyszłości i nadania nowych funkcji wałbrzyskiej starówce miały miejsce jeszcze w 2012 r. ? odbyły się wówczas z inicjatywy lokalnej organizacji pozarządowej. Otwarta dyskusja plenerowa o Starym Mieście, nazwana Wałbrzyską Agorą, została powtórzona w 2014 r. na zrewitalizowanym już Placu Magistrackim.
Otwarte spotkanie konsultacyjne
W 2015 r. zorganizowanych...