Prawie 40% światowego popytu na miedź i ok. 30% światowej produkcji zarówno cynku, jak i aluminium jest zaspokajane materiałami pochodzącymi z recyklingu.
Recykling metali nieżelaznych, w obliczu wyczerpywania się zasobów oraz wzrostu cen importowanych metali ziem rzadkich, stanowi element strategii największych na rynku krajowym i światowym firm. A nowoczesne i innowacyjne technologie wspomagają rozwój tego sektora gospodarki.
Recyklingu metali nieżelaznych stanowił temat ponad 33 wystąpień podczas trzydniowej międzynarodowej konferencji o takim właśnie tytule, zorganizowanej w dniach 6-8 lutego 2013 r. przez Fundację „Metale Nieżelazne – Tradycja i Rozwój”, Instytut Metali Nieżelaznych (IMN), Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych (SITMN) oraz Izbę Gospodarczą Metali Nieżelaznych i Recyklingu (IGMNiR).

Ramię w ramię
Ponad 120 uczestników przywitał prof. dr inż. Zbigniew Śmieszek, dyrektor IMN, prezes SITMN, który podkreślił, iż recykling metali ma ogromne ekologiczne i ekonomiczne znaczenie z uwagi na konieczność przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju w zakresie surowców mineralnych i metali nieżelaznych, stanowiących podstawę rozwoju wielu gałęzi gospodarki. Dodał również, że pomimo skoncentrowania się na zagadnieniach technologi...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?