Środowisko można i trzeba chronić codziennie, bo to niezbędne dla zachowania zdrowia i życia. Najlepszą do tego drogą jest formuła rozwoju zrównoważonego.
Praktycznie oznacza to codzienną, „prostą” troskę o środowisko, gdyż nieraz to suma pomniejszych czynów daje wielkie efekty. Jak zatem chronić środowisko na co dzień? „Katalog” takich działań jest obszerny, a ich prezentacji poświęcona była kolejna edycja Kampanii na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, realizowana przez Fundację Nasza Ziemia.
Rozpoczęła się ona w sierpniu 2009 r. od produkcji i dystrybucji, dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, 60 tys. plakatów promocyjnych kampanii i 5 tys. informatorów nt. kampanii, skierowanych do wszystkich gmin w Polsce oraz kilkuset regionalnych koordynatorów „Sprzątania świata”.
Granty
Pierwszym elementem merytorycznym kampanii była promocja racjonalnego wykorzystania i zagospodarowania tworzyw sztucznych, prowadzona za pomocą 100 nośników w kampanii outdoorowej i w cyklu czterech filmów. Partnerem tych działań była Fundacja PlasticsEurope Polska.
Ważnym składnikiem kampanii było inicjowanie działań praktycznych na rzecz ochrony środowiska. Służyły temu akcja „Sprzątanie świata – Polska” i konkurs grantowy.
Celem przedsięwzięcia, k...