Pompy ciepła – zarys gospodarki cyrkularnej
Europa, a dokładnie jej kierownictwo, wybrała pompy ciepła jako technologię przyszłości, która może dać naszemu kontynentowi większe bezpieczeństwo energetyczne. Przyjrzyjmy się, jak rysuje się różnorodny obieg tej grupy produktowej. Spójrzmy na poszczególne jego etapy…
W Europie działa ponad 120 milionów pieców i kotłów gazowych i olejowych. Wprowadzenie na ich miejsce pomp ciepła pozwoli na gigantyczną redukcję emisji CO2. Potrzeba tylko odpowiedniego finansowania, wiedzy i determinacji na kilku szczeblach.
„Robi się gorąco” – to powiedzenie można odnosić zarówno do walki konkurencyjnej, krajowej i międzykontynentalnej, jak i do efektywności grzania tego typu produktów. Czytając je jednak literalnie i zwracając uwagę na zmiany klimatyczne, możemy dostrzec jeszcze jedną korzyść wpisaną w tę grupę produktową, ponieważ może nie wszyscy wiedzą, że coraz popularniejsze u nas klimatyzatory to nic innego jak pompy typu powietrze-powietrze. Ale wróćmy na ziemię i omówmy cykl życia tego produktu.
Projekt, inwestycje, produkcja
Wielokrotnie gazety oznajmiały, że mamy nową polską specjalizację, która również w tej grupie produktowej wywinduje nasz kraj na pierwsze miejsce w Europie. Nie wszyscy zdają sobi...