Dolny Śląsk konsekwentnie zmierza do wyznaczonych celów w zakresie nowoczesnego gospodarowania odpadami komunalnymi. Znaczący wpływ na zmianę dotychczasowego sposobu zagospodarowania odpadów komunalnych, który w głównej mierze był oparty na ich składowaniu, miał rozwój sieci nowoczesnych RIPOK-ów.

Województwo dolnośląskie jest położone w południowo-zachodniej części Polski. Zajmuje powierzchnię 19 946,74 km2, co stanowi 6,4% powierzchni kraju. To jeden z najgęściej zaludnionych i najbardziej zurbanizowanych regionów Polski. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, liczba ludności na koniec 2014 r. wynosiła 2 908 457 osoby (7,56% mieszkańców Polski). Średnia gęstość zaludnienia to 146 mieszkańców/km2.

Walory Dolnego Śląska

Z uwagi na potencjał społeczno-gospodarczy Dolny Śląsk jest jednym z najprężniej rozwijających się regionów w Polsce. Znaczący wpływ na jego rozwój ma niewątpliwie korzystne położenie geograficzne, sieć komunikacyjna oraz dostępność wykształconych kadr. Na jego terenie lokują się podmioty gospodarcze o zróżnicowanej strukturze gospodarczej z branży zarówno przemysłowej, jak i usługowej. Województwo dolnośląskie klasyfikuje się na trzecim miejscu w kraju pod względem koncentracji podmiotów gospodarczych oraz nakładów inwestycyjnych na jednego mieszkańca województwa.

Oprócz walorów gospodarczych, przekła...