Ponad stu uczestników, 17 referatów i tyleż samo posterów – oto statystyka jednodniowej konferencji, która miała miejsce w połowie grudnia ub.r. w Warszawie. Była to już szósta edycja spotkania pn. „Dla miasta i środowiska”, poświęconego tym razem problemom unieszkodliwiania odpadów. Organizatorem był Wydział Inżynierii Chemicznej Politechniki Warszawskiej.
Obrady prowadzono równolegle na dwóch sesjach – naukowo-technicznej i samorządowo-ekonomiczno-prawnej. Takie rozwiązanie sprzyjało wprawdzie omówieniu wielu zagadnień, ale, niestety, nie uniknięto przez to migracji uczestników między salami a i postawienia ich przed wyborem, z której zapowiadającej się ciekawie prelekcji zrezygnować na poczet innej.
Sesję techniczną rozpoczęła dr Maria Obłój-Muzaj referatem o recyklingu i odzysku odpadów poli(chlorku winylu). Jak się okazuje, w ramach programów dotyczących recyklingu, prowadzonych przez różne stowarzyszenia w latach 2003-2007, w krajach UE poddawano temu procesowi znaczące ilości odpadów. Dane wskazują na ciągły wzrost współczynnika masy recyklingowanych odpadów, gdyż w 2004 r. sięgał on 28,99%, a w 2007 r. już 80,48%. Takich statystyk nie ma jednak dla Polski, choć wg niepełnych danych recyklingiem PVC zajmuje się ponad 100 jednostek. Prelegentka...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?