Koszty energii to istotne obciążenie w budżecie każdej gminy. W przypadku niestabilności cen energii, trudno realizować założenia planu finansowego. Samorządy różnicujące źródła energii, wykorzystujące własne zasoby i racjonalnie zarządzające energią dążą do obniżenia kosztów, ale i uzyskania względnej samodzielności energetycznej. Czy tak wytyczona wizja jest możliwa do zrealizowania? W jaki sposób należy ją wdrożyć? Czym jest polityka energetyczna gmin?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź otrzymają uczestnicy konferencji   Samodzielność Energetyczna Gmin, która odbędzie się 18 czerwca br. w Centrum Giełdowym SA przy ul. Książęcej 4 w Warszawie. Zarówno organizator konferencji ?miesięcznik dla samorządowców ?Przegląd Komunalny?, jak i partnerzy ? Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie oraz Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć Energie Cites gwarantują wysoki poziom merytoryczny wydarzenia. Patronat nad wydarzeniem sprawuje miesięcznik ?Energia i Recykling?.

- W żywotnym interesie każdej gminy powinno być uzyskanie choć częściowej samodzielności energetycznej. Możliwości i sposobów jest wiele. Kompleksową wiedzę na ten temat przekażemy podczas konferencji, której z uwagi na ogromne znaczenie tematu jesteśmy partnerem ? mówi Leszek Świętalski, sekretarz generalny Związku Gmin Wiejskich RP.

Podczas wydarzenia grono ekspertów przybliży samorządowcom zagadnienie s...