W poprzednim miesiącu na łamach naszego miesięcznika opublikowaliśmy trzy artykuły dotyczące znaku towarowego, jakim jest „Zielony punkt”. Były to opinie Organizacji Odzysku Rekopol, konkurencyjnych organizacji oraz niezależnego eksperta w dziedzinie prawa patentowego w sprawie tego popularnego oznaczenia. Nasi stali czytelnicy wiedzą zapewne, że od pewnego czasu trwa batalia o prawo do przyznawania popularnego znaczka, jakim jest „Zielony punkt”. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na wniosek jednej z konkurencyjnych organizacji wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie domniemanego nadużywania przez Rekopol pozycji monopolistycznej.
Rekopol nie zamierza łatwo poddawać się w walce, która nabiera coraz większego rozmachu. W dniu 20 maja br. w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na którą zaproszono przedstawicieli prasy branżowej oraz podmioty związane z systemem selektywnej zbiórki odpadów. Podczas konferencji nie tylko starano się odpierać wysuwane pod adresem Rekopolu zarzuty, ale również przytaczono szereg kontrargumentów mających świadczyć na korzyść organizatora konferencji.
Podstawowym zarzutem kierowanym w stronę największej na rynku organizacji odzysku, jaką jest Rekopol, jest to, że gwarantuje on prawo do znaku „Zielony punkt” tylko w przypadku przekazania całości obowiązku recyklingu odpadów należących do przedsiębiorcy. Zdaniem konkurencyjnych organizacji, nosi to znamiona działalności monopolistycz...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?