Parki i ogrody Wrocławia
pod red. Lesława Chudzyńskiego i Romana Wieczorka
Stowarzyszenie „Ogrody Dolnośląskie”, Oficyna Wydawnicza ATUT
 
W albumie prezentowane są najpiękniejsze i najciekawsze założenia parkowe i ogrodowe Wrocławia. Jest to bogato ilustrowany przewodnik podzielony wg dzielnic miasta. Można przeczytać w nim m.in. o takich miejscach jak: promenada Staromiejska, skwer na placu Kościuszki, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego czy park Szczytnicki z ogrodem japońskim. Liczne zdjęcia uzupełnione są mapkami oraz starymi rycinami, które pokazują, jak dawniej wyglądały dane miejsca. Na końcu książki znajdują się noty biograficzne osób związanych z parkami i ogrodami Wrocławia oraz słowniczek terminów używanych w architekturze krajobrazu.
 
Rok w ogrodzie
Maria Łopatek-Zakrzewska, Marek Zakrzewski
Wydawnictwo Multico
 
Publikacja ta zawiera porady na każdy dzień w roku, dotyczące prac w przydomowym ogrodzie. Jest to bardzo przejrzysty poradnik, gdyż jego układ przypomina kalendarz. Czytelnik dowie się, dlaczego śnieg szkodzi iglakom, jak i kiedy przycinać krzewy ozdobne, sadzić rośliny cebulowe, róże czy drzewka owocowe. W poradniku można przeczytać także o sposobach zwalczania mszyc, zabezpieczaniu roślin przed przymrozkami. Ciekawe mogą się także okazać informacje na temat tego, jak przystroić ogród na święta Bożego Narodzenia oraz jak w sylwestra organizować pokazy sztucznych ogni, aby nie wyrządziły szkód w ogrodzie. W każdym dniu prezentowany jest portret jakiejś rośliny. W książce znajduje się wiele ilustracji oraz miejsce na notatki.
 
Urządzanie i pielęgnacja terenów zieleni cz. II, tom II
Krzysztof Gadomski
Wydawnictwo Hortpress
 
Jest to podręcznik dla uczniów szkół kształcących w zawodzie technik architektury krajobrazu. Książka ta podejmuje zagadnienie elementów małej architektury: nawierzchni, schodów ogrodowych, murków i ogrodzeń. Informacje zawarte w publikacji dowodzą, że mała architektura jest bardzo ważna w projektowaniu terenów zieleni, a jej rodzaj zależy od funkcji i przeznaczenia danego obszaru. W publikacji omówiono różne rodzaje poszczególnych elementów małej architektury oraz technologie zastosowane do ich konstrukcji. Książka zawiera liczne zdjęcia, rysunki, rzuty oraz przekroje, np. nawierzchni. Do podręcznika dołączono również płytę CD zawierającą przykładowe projekty takich realizacji jak: pochylnia dla osób niepełnosprawnych, murek wolno stojący czy ścianka oporowa.