Technologie informatyczne mają ogromny wpływ na każdą dziedzinę gospodarki. Codziennie słyszymy o nowych rozwiązaniach, które wprowadzają zmiany w naszych miejscach pracy lub w życiu prywatnym.
 
Zdając sobie sprawę z tego, iż wdrażanie innowacyjnych rozwiązań to główny motor postępu najbardziej rozwiniętych państw świata, Unia Europejska kładzie szczególny nacisk na wprowadzanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych, które nie tylko obniżają koszty produkcji czy świadczenia usług, ale również są zgodne z normami środowiskowymi. W przypadku technologii informacyjnych ekologia idzie w parze z ograniczeniem kosztów produkcji. Wydaje się zatem, że zachęta w postaci korzyści finansowych powinna być głównym czynnikiem powodującym, iż „zielona informatyka” zyska poparcie wśród polskich przedsiębiorstw.
 
Badania przeprowadzone przez Fundację Forum Rozwoju Nowoczesnych Technologii pokazują, iż wdrażanie „zielonej informatyki” w Polsce nie jest jeszcze postrzegane jako ważny element strategii przedsiębiorstw (rys. 1). Co trzecia firma (39% badanych) nie widzi takiej potrzeby, a 29% zastanawia się nad wdrażaniem rozwiązań zielonego IT w przyszłości. Tylko 32% badanych firm posiada strategię lub wdrożyło rozwiązania „zielonej informatyki” – to prawie o połowę mniej niż w USA.
Aż 90% zapytanych właś...

Wykup dostęp do płatnych treści Portalu Komunalnego!

Chcesz mieć dostęp do materiałów Portalu Komunalnego Plus?