“Elektrorecykling” to bezpłatne zbiórki sprzętu elektrycznego i elektronicznego, organizowane przez Firmę Remondis i Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim przy współpracy z Inicjatywą Młodzieżową.

W 2007 firma Remondis i Urząd Miasta – Centrum Edukacji Ekologicznej przy pomocy młodzieży skupionej w Inicjatywie Młodzieżowej przeprowadzili kampanie informacyjne wśród mieszkańców naszego miasta oraz zbiórki z zakresu elektrosprzętu. Terenami objętymi zbiórką były osiedla: Henryków, Kolonia Robotnicza, Ludwików, Gutwin, Denków. W 2007 roku w wyniku przeprowadzonych zbiórek zostało zebranych ok. 28 ton zużytego sprzętu.

W roku 2008 akcję przeprowadzono w dzielnicach: Koszary, Ludwików, Pułanki, Ogrody oraz na terenie ul. Bałtowskiej i Sienkiewicza. Zebrano ponad 30 ton zużytego sprzętu elektronicznego.

Mieszkańcy osiedli mogą pozbyć się nieodpłatne zużytych urządzeń w wyznaczonych punktach zbiórki, taki właśnie punkt znajduje się na os. Stawki za Osiedlowym Domem Społecznym „Malwa” – Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki”.

Niebawem zostaną uruchomione punkty zbiórki na terenie innych spółdzielni  mieszkaniowych w Ostrowcu, przy których zostaną ustawiane kontenery na tego typu odpady. Od punktów handlu, sklepów RTV-AGD, które odbierają zużyty elektrosprzęt, osób prywatnych REMONDIS Ostrowiec nie pobiera opłaty za utylizację.

źródło: um.ostrowiec.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj