15 siatkowych pojemników na tworzywo sztuczne zakupiło miasto z Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska. Pojemniki przekazano Zakładowi Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO SA w Ostrowie Wielkopolskim.

W tym roku z funduszu będzie zakupionych kolejnych 60 pojemników. Pojemniki na tworzywo stanęły w śródmieściu i w zabudowie wielorodzinnej. Każdy z nich ma 2,5 m3 pojemności.

„Rośnie świadomość mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Ludzie chcą segregować odpady, bo czują że w ten sposób mogą zaoszczędzić na opłatach. Zauważamy, że ostrowianie segregują coraz dokładniej.” – podkreśla Jan Czaja z ZOiGO MZO SA w Ostrowie Wielkopolskim.

„W bieżącym roku z Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zakupimy kolejnych sześćdziesiąt pojemników siatkowych z przeznaczeniem do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Zakup zostanie dokonany po rozstrzygnięciu przetargu, którego procedura jest w toku. Pojemniki po okresie eksploatacji  będą poddane recyklingowi” – mówi Mirosław Motyl z Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Siatkowe pojemniki będą ustawione w miejscach, wyznaczonych wg zapotrzebowania sygnalizowanego spółce ZOiGO MZO przez samych mieszkańców. – dodaje Motyl.

źródło: GK Holdikom

Czytaj więcej

Skomentuj