Reklama

AD1A STIHL [01.04-21.04]

Pojemniki z substancjami chemicznymi w lesie w powiecie wołomińskim

Pojemniki z substancjami chemicznymi w lesie w powiecie wołomińskim
28.02.2024, o godz. 10:04
czas czytania: około 1 minuty
0

26 lutego Wójt Gminy Dąbrówka w Powiecie Wołomińskim zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, dotyczące nielegalnego porzucenia niebezpiecznych odpadów. W miniony weekend w lesie na terenie Gminy Dąbrówka zostały zarejestrowane przypadki porzucenia zbiorników z odpadami typu „mauser” w okolicznych lasach i w obszarze Natura 2000.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

 
Jak poinformował Urząd Gminy Dąbrówka prowadzone są zintensyfikowane działania przez odpowiednie służby tj. Policję, PSP, WIOŚ, Specjalistyczną Jednostkę Ratownicza ECO, OSP oraz służby z Urzędu Gminy Dąbrówka. Kontrolowane są tereny zagrożone. Policja prowadzi działania w celu ustalenia sprawców. Obecnie niebezpieczne substancje poddawane są badaniom i analizom pod względem zagrożenia dla ludzi, zwierząt oraz środowiska.
 
Urząd Gminy zaapelował do wszystkich mieszkańców i osób przebywających na terenie Gminy Dąbrówka, aby zwracali szczególną uwagę na pojazdy typu bus lub inne pojazdy poruszające się w lesie, które mogą przewozić niebezpieczne materiały. 
 
Poinformowano również, że Starosta Wołomiński wyposaży służby w dodatkowe narzędzia prewencyjne takie jak : drony, fotopułapki. Starosta wyznaczył również nagrodę 5 tys. zł dla osób, które pomogą w ujęciu sprawców. Pozyskany materiał z nagrań posłuży jako dowód w sprawie i będzie przekazany do Prokuratury.

 
 

 

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024