W gminie Purda w województwie warmińsko-mazurskim nielegalnie wyrzucono do lasu 500 tys. zużytych opon samochodowych i zbiorniki po paliwie. Zatrzymano dwóch mężczyzn, prawdopodobnie działali oni na zlecenie firmy utylizującej odpady.

O sprawie pisze Polsat News. Z dala od zabudowań w 20-metrowym wąwozie w gminie Purda pod Olsztynem znaleziono kilkaset zużytych opon samochodowych i innych części.

Nielegalnie wyrzucone odpady jako pierwsi zauważyli właściciele terenu w piątek wieczorem. Sprawców nagrał monitoring, który był zamontowany w okolicy. Opony wyrzucono także niedaleko Klebarka Wielkiego. Właściciel tej działki samodzielnie wytropił sprawców. Świadkowie zeznali, że mężczyzn było trzech – dwóch wyrzucało opony, a trzeci stał “na czatach”.

Policjanci zatrzymali i przesłuchali w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 28 i 33 lat. Polsat News podaje, że według nieoficjalnych informacji pracowali oni na zlecenie firmy utylizującej odpady.

Aktualnie policjanci ustalają m.in. skąd pochodzą wyrzucone w lesie opony. Materiał zostanie przekazany prokuraturze, która prowadzi śledztwo.

Za nielegalne składowanie odpadów grozi do 5 lat więzienia.

Kolejne nielegalne składowisko

Czytaj więcej

Skomentuj