1 / 4

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego (łódzkie) wykryli nielegalne wysypisko śmieci. Zatrzymali kierowców pięciu samochodów wypełnionych ponad 100 tonami odpadów, które miały być zrzucone do wyrobiska żwirowni w Lewkówce w gminie Moszczenica.

W środę ok. 4:00 nad ranem piotrkowscy dzielnicowi pojawili się na terenie żwirowni. W wyrobiskach stały zaparkowane samochody ciężarowe wypełnione po brzegi odpadami niewiadomego pochodzenia, a także gotowe do pracy koparki. Na widok sygnałów świetlnych radiowozu, kierowcy zaparkowanych pojazdów wyłączyli światła ciężarówek i zaczęli uciekać, pozostawiając samochody.

Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych od razu, na miejscu zdarzenia. Przywieźli prawdopodobnie odpady komunalne, które wysypywali do wyrobisk. Operatorzy koparek natychmiast je zasypywali. Po kilku godzinach złapano kolejnych dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć związek ze sprawą.

Policja zawiadomiła służby ochrony środowiska oraz instytucje odpowiedzialne za zabezpieczenie odpadów. Pięciu podejrzanych usłyszało zarzuty prokuratorskie w związku z nieodpowiednim postępowaniem z substancjami zagrażającymi ludziom i środowisku. Za takie przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja informuje, że sprawa jest “rozwojowa” i prawdopodobne są kolejne zatrzymania w tej sprawie. Na żwirowisku zrzucono wcześniej odpady z innych transportów i przysypano je ziemią.

To kolejne zatrzymanie ws. odpadów w województwie łódzkim. Wcześniej zatrzymano “śmieciowych przestępców” pod Sieradzem.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj