O raporcie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, z którego wynika, że Polska w 2014 r. nie osiągnęła wymaganych poziomów selektywnego zbierania zużytych baterii i akumulatorów przenośnych z Michałem Korkozowiczem rozmawia Katarzyna Błachowicz, redaktor naczelna miesięcznika “Recykling”.

Raport GIOŚ-u o funkcjonowaniu gospodarki bateriami i akumulatorami za 2014 r potwierdza, że Polsce nie udało się zebrać planowanych 35% zużytych akumulatorów i baterii.

Nasuwa się pytanie: skoro w 2014 r. nie udało się uzyskać 35%, to czy w 2015 r. uzbieramy aż 40%? O brakujących dwustu siedemnastu tonach baterii z Michałem Korkozowiczem z Centrum Promocji Recyklingu i OZE rozmawia Katarzyna Błachowicz – redaktor naczelna miesięcznika “Recykling”.

Opinię nt. raportu Michał Korkozowicz wyraził także na łamach czasopisma “Recykling”. Można ją przeczytać tutaj.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Doczytałem, że zbieramy ok. 4000T…. hm… to po 2 zł / kg to jest 8 mln zł na zachęty….. nie mam wiedzy czy to dużo czy mało.

  2. Brakło 217 T, czy to dużo czy mało…. uważam że jest to poziom, który można było uzupełnić. Jak?
    Jakie 7 lat temu zaangażowałem się osobiście i jaki PGKiM (w 25-cio tysięcznej miejsko-wiejskiej gminie) zorganizowaliśmy akcję zbierania baterii. Reklama i pojemniki w szkołach, nagrody dla najlepszych.
    Zebraliśmy 1,2 T (pół roku).
    Koszt nagród jakieś 1000 zł + koszty zbiórki…. tj. ok. 1 zł / 1 kg.
    Należy przeznaczyć na akcję promocyjną jakieś 1,5-2 zł / 1 kg i będzie zebrane.

Skomentuj