Polski Czerwony Krzyż zmienia podejście do zbiórki tekstyliów w specjalnie oznaczonych pojemnikach, rozmieszczonych na terenie 11 województw. Wrzucane do pojemników ubrania poddane zostaną recyklingowi.

Zgromadzone w pojemnikach tekstylia trafią do recyklingu, a środki pozyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych. Liczy się więc każdy kilogram.

– Większość tekstyliów, które trafiają do pojemników nie może być – ze względu na swój stan – przekazana potrzebującym. Może jednak zostać wykorzystana do celów przemysłowych. PCK zdecydował się powierzyć recycling zbieranych tekstyliów specjalistom, w zamian za wsparcie finansowe – deklaruje Polski Czerwony Krzyż.

We wcześniejszych projektach zebrane ubrania, pościele itp. – ze względu na swój stan – nie nadawały się do przekazania potrzebującym. Ubrania, pościele, pluszaki czy buty w dobrym stanie nadal można przekazywać, zawożąc wyprane rzeczy do najbliższego oddziału PCK.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

2 Komentarze

 1. W Bydgoszczy i Toruniu kontenery ze znakiem Czerwonego Krzyża to tak naprawdę kontenery firmy Wtórpol. Chłopaki zbierający odzież sortują ją przy kontenerach. Odzież w dobrym stanie znajduje kupca w Gdańsku, a “syf” wysyła się do Wtórpolu.

 2. CZy PCK zalkowicie porzuca element ponownego uzycia?

  Recycling jest OK, ale tylko w drugiej kolejności, po reuse.

  Ale jeśli do recyklingu to trzeba jeszcze sprawdzic, czy rzeczywiscie materiał będzie przeznaczon na recykling a nie do spalarni!
  Dowiemy się i opublikujemy.

  Z pozdrowieniami,
  Piotr

Skomentuj