Między innymi o inwestycjach w energię odnawialną dyskutowano wczoraj podczas Polsko-Hiszpańskiego Forum Przedsiębiorczości.

– Hiszpania jest trzecim inwestorem zagranicznym na świecie i jednym z największych producentów energii odnawialnej – mówił cytowany przez „Puls Biznesu” Silvia Iranzo, hiszpański sekretarz stanu ds. handlu. Wicepremie i minister gospodarki Waldemar Pawlak zaznaczył, że dla Polski kluczowe są inwestycje w źródła i technologie energii naturalnej i odnawialnej. – W tym obszarze znane są doświadczenia firm hiszpańskich m.in w dziedzinie biopaliw – dodał. Wyraził też nadzieję na większą aktywność polskich firm na rynku hiszpańskim.

W kontekście konieczności ograniczenia emisji CO2 przez europejski przemysł wiceszef polskiego rządu wspomniał o planach zorganizowania spotkania ministrów do spraw gospodarki krajów ONZ. – Chcemy, aby odbyło się ono podczas grudniowej konferencji w Poznaniu. Mielibyśmy okazję porozmawiać z przedstawicielami największych korporacji o możliwości zawarcia sektorowych porozumień dotyczących poziomu emisji zanieczyszczeń – powiedział.

źródło: Puls Biznesu, mg.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj