Od 10 do 16 października 2010 roku Fundacja Aeris Futuro zaprasza na wydarzenie POLtwór – kreatywna forma recyklingu.

Jest to projekt dotyczący nieformalnej edukacji ekologicznej realizowanej przez inspiracje artrecyklingiem, w formie warsztatów (cykl warsztatów – 10-15 październik) oraz finałowego dnia (16 października – podsumowanie całego tygodnia warsztatów). Całość zrealizowana zostanie na terenie Klubu Fabryka przy ulicy Zabłocie 23 w Krakowie.

Każdy dzień warsztatowy poświęcony będzie innemu surowcowi, m.in.: papier, szkło, metal. Uczestnicy będą mieli możliwość nauczyć się, jak twórczo wykorzystywać oraz przerabiać na rzeczy użytkowe i artystyczne to, co potencjalnie wyrzucilibyśmy do kosza.

Dzień finałowy – 16 października, będzie wielkim podsumowaniem dni warsztatowych, w ramach którego odbędzie się: wernisaż najciekawszych prac wykonanych z surowców wtórnych; pokaz mody z odzysku realizowany w formie przedstawienia tanecznego – e.komoda show; akcje wymiany ubrań i książek – akcja podaj książkę. Zaprezentowane będą sposoby przerabiania starych rowerów na nowe pojazdy jeżdżące tzw. tall bikes. Pokazane zostaną filmy krótkometrażowe oraz animacje, zdjęcia i sound performance – Secondhead – Alice in Wonderland oraz inne działania mające zainspirować do ekologii. Podczas całego dnia odbywać się będzie równolegle targ artrecykling oraz eko produktów. Dzień zakończy się koncertem zespołu Pchełki. 

Celem projektu POLtwór jest zorganizowanie przestrzeni, łączącej działania środowisk artystycznych, ekologicznych jak i firm, które wpisują się w nurt społecznej odpowiedzialności biznesu. "Dzięki połączeniu sił i pomysłów jesteśmy w stanie przekonać więcej ludzi o potrzebie zadbania o środowisko naturalne i zainspirować do świadomej konsumpcji. Czysty i lepszy świat  jest przecież w interesie każdego z nas. Chcemy zwrócić uwagę na problem jakim jest nadmiar śmieci produkowanych w gospodarstwach domowych, pobudzić odpowiedzialność za ich wytwarzanie oraz zainspirować do zmiany przyzwyczajeń konsumpcyjnych" – przekonują organizatorzy.

Odbiorcami projektu są głównie studenci i absolwenci (20-35 lat), którzy są otwarci na nieformalna edukację oraz chętnie uczestniczą warsztatowej formie zajęć. 


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj