31,5 tony odpadów usunęły służby oczyszczania miasta po ostatnim meczu Euro 2012 w Warszawie.

Już piętnaście minut po północy służby oczyszczania miasta zrealizowały najważniejsze zadania po meczu, czyli uprzątnięcie jezdni odchodzących od stadionu, w tym jezdni Mostu Poniatowskiego. Tym samym możliwe było wznowienie ruchu kołowego.

W działaniach porządkowych uczestniczyło 600 osób, które rozlokowane zostały na trasie przemarszu kibiców, wokół stadionu i Strefy Kibica. Stały monitoring czystości i usuwanie zanieczyszczeń realizowane było na długo przed meczem. Sprzątanie prowadzono także bez przerwy w trakcie rozgrywek i podczas działania Strefy Kibica. Wymagany standard czystości wokół Fan Zone firmy pracujące na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta osiągnęły na godz. 5.

W działaniach porządkowych wykorzystano specjalistyczny sprzęt Pogotowia Porządkowego, zamiatarki i polewaczki, w sumie 70 samochodów.

Po meczu otwarcia UEFA EURO 2012TM z terenu miasta oraz Stefy Kibica usunięto 62 tony odpadów, po drugim 51, a po trzecim 47 ton, a po ćwierćfinale 30 ton – głównie plastikowych, szklanych i metalowych opakowań po napojach.

źródło: zom.waw.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj