PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Pomoc dla nadodrzańskich przedsiębiorców na najbliższym posiedzeniu rządu

Pomoc dla nadodrzańskich przedsiębiorców na najbliższym posiedzeniu rządu
PU/PAP
22.08.2022, o godz. 14:15
czas czytania: około 2 minut
0

Na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów mają być omawiane propozycje pomocy dla nadodrzańskich przedsiębiorców Brane są pod uwagę jednorazowe wypłaty lub rozwiązania „przećwiczone w ramach tarcz antykryzysowych”.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Pomoc dla nadodrzańskich przedsiębiorców powinna popłynąć jak najszybciej.

– Robimy wszystko, żeby tak się stało. Chcielibyśmy, żeby na najbliższym posiedzeniu rządu również ten temat był omawiany – zapewnia Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju i technologii.

Ustawa czy rozporządzenie

Semeniuk, w rozmowie z Polsat News, wyraziła również nadzieję, że pierwsze założenia tego projektu zostaną przedstawione na najbliższym posiedzeniu sejmu. Olga Semeniuk nie wskazuje jednak czy będzie to konkretny projekt ustawy, czy rozporządzenie

– Nad tym jeszcze pracujemy – mówi wiceminister.

W piątek odbyło się w tej sprawie spotkanie z przedsiębiorcami m.in. branży wędkarskiej, gastronomicznej i hotelarskiej.

– Rozmawialiśmy o wariantach preferowanych, które chcieliby otrzymać – mówi Olga Semeniuk.

Terapia celowana

Przedsiębiorcy w pierwszej kolejności zwracają uwagę na potrzebę powołania i uruchomienia jak najszybciej funduszu wsparcia finansowego. Zadaniem rządu jest przygotowanie „terapii ekonomicznej celowanej”, czyli dotyczącej konkretnych przedsiębiorców, którzy faktycznie ponoszą straty. Preferowanym kryterium kwalifikującym do otrzymania pomocy prawdopodobnie będzie spadek przychodów o 50 proc. Resort rozwoju i technologii jest odpowiedzialny za wyliczenie ile przedsiębiorstw skorzysta z instrumentów wsparcia.

– Kodów PKD, o które poprosiliśmy przedsiębiorców wpłynęło do nas ponad 20. Propozycje są analizowane i sprawdzamy jakie rodzaje działalności gospodarczej konkretnie kryją się pod tymi kodami – mówi Olga Semeniuk.

Różne warianty

Brane są pod uwagę różne warianty wsparcia, zarówno jednorazowe wypłaty, jak też rozwiązania „przećwiczone w ramach tarcz antykryzysowych: postojowe, zwolnienie z ZUS, dopłaty do kosztów pracownika”.

– Staramy się znaleźć najszybszą formę realizacji tego zadania – mówi wiceminister Semeniuk.

Nad projektem pomocy dla nadodrzańskich przedsiębiorców pracują urzędnicy różnych resortów, nie tylko Ministerstwa Rozwoju i Technologii, ale m. in. również Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024